Lucrator Depozit - zona Manolache si Chitila

Manolache, Ilfov, RO Verifica cu vanzatorul

Această listă este expirată!
acum 6 luni 51 Vizualizari ID #30274

Descriere

QR code

Asiguram transportul de la cea mai apropiata statie de metrou!

Candidatul ideal:

  • Studii medii;
  • Experienta similara in domeniul pieselor auto, constituie avantaj;
  • Cunostinte de operare scanner cu system WMS reprezinta avantaj;
  • Familiarizat cu programele de specialitate de identificare piese auto;
  • Cunostinte bune de Microsoft Excel;
  • Persoana analitica, foarte bine organizata, atenta la detalii;
  • Abilitati bune de comunicare si relationare cu colegii si clientii;
  • Capacitate de acumulare cunostinte noi;

Responsabilitati:

  • Receptioneaza marfa primita in depozit (cu ajutorul sistemului WMS);
  • Pregătire comenzi (picking) pentru livrare, etichetare, ambalare în colete, manipulare marfă;
  • Asigura incărcarea, descărcarea şi manipularea marfurilor în deposit, folosind in paralel sistemul WMS pentru trasabilitatea marfurilor in depozit;
  • Asigură miscarea stocurilor cu ajutorul sistemului WMS;
  • Preleveaza marfa pentru clienti conform comenzilor şi prioritatilor cu ajutorul scannerului si a sistemului WMS, prin procesul denumit ‘’picking’’;
  • Verificarea cantitativa si calitativa a mărfurilor sosite în depozit;
  • Manipularea şi asezarea produselor în spaţiile special destinate, în funcţie de sortimente, volum, greutate, sensibilitate si indicatiile sistemului WMS;
  • Verifica corectitudinea elementelor inscrise pe documentele primate;
  • Semneaza/stampileaza documentele de insotire a marfii;
  • Este responsabil de decumentele de insotire a marfii si se asigura ca acestea ajung la departamentul Back office operational;
  • Semnaleaza orice neconcordanta calitativa si cantitativa a marfii receptionate;
  • Coordoneaza masinile sosite la descarcare in asa fel incat sa nu se blocheze caile de accest, tranzit si descarcarea marfurilo sa se poata face in siguranta;
  • Organizeaza impreuna cu Team Leader-ul Receptie Marfa activitatea zilnica si modul de depozitare a marfurilor dupa receptie sau in asteptarea receptiei;

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Tichete de masa;
  • Bonusuri de performanta;
  • Contract perioada nedeterminata;
  • Beneficii non-financiare: certificări, training etc.;
  • Oportunități de dezvoltare atât profesională, cât și personală, într-un mediu profesionist și dinamic, alaturi de o echipa tanara in plina expansiune

    Detalii

  • Nume companie
    EURO EST CAR
  • Nivel studii
    NecalificatCalificatStudentAbsolvent
  • Nivel carieră
    Fara experienta Entry-level (<2 ani) Mid-level (2-5 ani)
  • Departamente
    Administrativ / Logistică
  • Tipul jobului
    Full time
Trimite mesajDoar pentru utilizatorii autentificati
Incepe discutia
Utilizatorul este offline
Utilizatorul este online

Comentarii 0

Nu au fost adăugate comentarii încă