Consilier receptie / identificare piese auto

Bacău, Bacău, RO 4000.00 Lei

Această listă este expirată!
acum 6 luni 73 Vizualizari ID #31893

Descriere

QR code

Ce ne dorim de la viitorul coleg :

  • Să deţină informatii/cunoştinţe de operare programe de identificare piese auto;

  • Experienţa în domeniu constituie un avantaj;

  • Să poată procesa pe PC comenzile primite telefonic sau la magazin;

  • Cunoştinţele tehnice despre: piese auto ale autoturismelor constituie un avantaj ;

  • Cunoştinte de operare PC (Word, Excel);

  • Abilităţi excelente de comunicare şi spirit de echipă dublate de răbdare.

  • Permis

Descrierea jobului

Receptie service auto:

  • Receptionarea si inspectia preliminara a autovehiculelor in service, in vederea identificarii problemelor tehnice reclamate de catre clienti;

  • Prezentarea serviciilor si facilitatilor de service, in vederea vanzarii produselor de service ale companiei;

  • Consilierea permanenta a clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si lucrarile care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului;

  • Estimarea costurilor comenzii si transmiterea lor catre clienti;

  • Programarea autoturismelor in atelier si asigurarea incarcarii optime a acestuia

  • Intocmirea actelor necesare efectuarii lucrarilor de reparatii si intretinere in service;

  • Identificarea si lansarea comenzilor de piese necesare service-ului catre furnizori;

Identificare piese auto

  • Identificarea pieselor de schimb pentru autoturisme în programe de specialitate;

  • Identificarea reperelor după seria WIN;

  • Preluarea apelurilor telefonice sau prelucrarea cererilor de ofertă primite pe e-mail;

  • Consiliere tehnică.

Ce iti oferim:

  • Salariu fix corespunzator cu experienta

  • Tichete de masa

  • Diferite bonificatii lunare;

    Detalii

  • Nume companie
    PROFESIONAL LEASING
  • Nivel studii
    Calificat
  • Nivel carieră
    Entry-level (<2 ani)
  • Tipul jobului
    Full time
  • Salariu
    3000 - 4000
Trimite mesajDoar pentru utilizatorii autentificati
Incepe discutia
Utilizatorul este offline
Utilizatorul este online

Comentarii 0

Nu au fost adăugate comentarii încă