Inginer Proiectant Instalatii gaz

Baloteşti, Ilfov, RO Verifica cu vanzatorul

Această listă este expirată!
acum 5 luni 73 Vizualizari ID #30803

Descriere

QR code

Anunt angajare proiectant instalatii gaze naturale

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice finalizate, de specialitate: FACULTATEA DE INSTALATII/ FACULTATEA DE PETROL SI GAZE, FACULTATEA POLITEHNICA;
  • Cunoştinţe avansate de utilizare AutoCAD 2D, MS Office;
  • Cunostinte in domeniul proiectarii, gandire analitica, capacitate de sinteza si detaliere;
  • Cunoasterea normativelor tehnice si legislatiei specifice in vigoare (RO, EU);
  • Experienta minima de 2 ani proiectare instalatii de utilizare gaze naturale, racorduri gaze naturale, conducte gaze naturale, intocmire carti tehnice, documentatie in vederea obtinerii acordurilor/autorizatiilor lucrarilor;
  • Persoana cu bune abilitati de organizare, comunicare si planificare/stabilire prioritati;
  • Capacitate de lucru in echipa dar si individual;
  • Persoana proactiva, orientata catre rezultate;
  • AUTORIZARE A.N.R.E. PDI,PGD,EGD,EGIU– constituie un avantaj;
  • Permis conducere categoria B – constituie un avantaj;

Descrierea jobului

  • Intocmeste relevee / schiţe şi proiecte, folosind programe specifice de proiectare, în conformitate cu termenele şi cerinţele bazei de date;
    • Stabileşte soluţiile tehnice optime, realizabile în timpul cel mai scurt şi cu costuri minime;
    • Estimează cantităţile şi costul materialelor, echipamentului sau forţei de muncă pentru a determinã fezabilitatea lucrarii;
  • Elaborarea pieselor desenate la fazele de proiectare D.T.A.C., P.Th., D.E. respectiv Post-Executie;
  • Elaborarea pieselor scrise la fazele de proiectare D.T.A.C., P.Th., D.E. si Post-Executie;
  • Prezentarea documentatiei (piese scrise & desenate) verificatorilor de proiect cat si sustinerea acesteia din punct de vedere tehnic, colaborarea permanenta cu specialistii verificatori si experti desemnati de catre client sau antreprenorul general in vederea verificarii calitatii lucrarilor de proiectare conform exigentelor prevazute in legislatie;
  • Elaborarea in faza de executiei a notelor de proiectare si a dispozitiilor de santier la solicitarea clientului sau antreprenorului general, urmarare a modificarilor aparute pe parcursul realizarii lucrarilor de constructii;
  • Participarea in faza de proiectare la sedintele de proiectare si coordonare proiect, la solicitarea clientului sau a antreprenorului general;
  • Participarea in faza de realizare a lucrarilor, la sedinte la solicitarea clientului sau antreprenorului general;
  • Verificarea calitatii lucrarilor in faza de realizare a lucrarilor, conform programului de faze sau la solicitarea clientului sau antreprenorului general
  • Asigura asistenta tehnica pe perioada executiei lucrarilor

Descrierea companiei

SC DANIRO PRO INSTAL SRL este o firma fondata in anul 2012, cu un portofoliu de peste 10 000 de beneficiari, cu peste 50 de angajati care activeaza in domeniul instalatiilor de gaze naturale.

Pentru detalii apelati nr. de telefon 0741.332.111

Comentarii 0

Nu au fost adăugate comentarii încă